Přibalte hostům k jídlu s sebou dobrý pocit. Vyzkoušejte REkrabičky

14. listopadu 2024·5 minut čtení
Přibalte hostům k jídlu s sebou dobrý pocit. Vyzkoušejte REkrabičky
7alt
Marie Trubetská

Přibalte hostům k jídlu s sebou dobrý pocit. Vyzkoušejte REkrabičky

Balení nedojedených zbytků, káva s sebou nebo krabičkové diety. To všechno vede k tomu, že se v Česku ročně spotřebuje zhruba 50 milionů jednorázových obalů na jídlo a 340 milionů kelímků na kávu. Když k tomu přičtete fakt, že ekologické obaly často ve skutečnosti nejsou recyklovatelné, zaděláváme si na problém. Svým hostům ale můžete nabídnout řešení – REkrabičky a REkelímky.

Proč jsou REkrabičky a REkelímky dobrou ekologickou volbou?

  • Vyrábí se z odolného plastu. Jedna krabička a kelímek se dají použít až 400krát a nahradí tak stejný počet jednorázových obalů.
  • Dají se omýt v myčce a ohřejete v nich jídlo a nápoje v mikrovlnce.
  • Jsou 100% recyklovatelné.
  • Protože jsou vyrobené v Česku, minimalizuje se přeprava z místa na místo a redukuje se produkce CO₂.

Jak to funguje?

1) Za měsíční poplatek si zapůjčíte REkrabičky a REkelímky. Za každý obal zaplatíte také zálohu.

Můžete si vybrat z několika velikostí. Kelímky pořídíte ve variantách 200, 300 a 400 ml, krabičky zase ve velikostech 500 a 1250 ml nebo ve variantě se dvěma nádobami o objemech 500 a 600 ml.

2) Obaly dorazí k vám na provozovnu. Až přijde další host, který chce zabalit jídlo nebo kávu s sebou, nabídnete mu REkrabičku a REkelímek. Vezmete si od něj vratnou zálohu 80 Kč za krabičku a 50 Kč za kelímek.

3) Zákazník vám je po pár dnech donese zpátky, nebo si do nich nechá zabalit další jídlo a nápoj s sebou. Když obaly vrátí, vy mu vyplatíte zálohu.

REkrabičku a REkelímek můžou hosté odnést také na jakékoli další partnerské místo. Stejně tak vám můžou donést obaly, které si pořídili v jiném podniku.

Co si o REkrabičkách a REkelímcích myslí v Irena Ječmínková, controller v Gramu a Vnitroblocku?

Největší plusy: 

  • Oproti jednorázovým krabičkám hosté oceňují, že jsou RErabičky bytelné a dá se v nich bez problémů přenést i polévka nebo omáčka.
  • Někteří si všímají drobného detailu, kdy jim přes papírový obal na každý kelímek a krabičku připíšeme jejich jméno. To si také chválí.

Největší minusy: 

  • Setkáváme se s hosty, kterým vadí vyšší cena.
  • Když se nám na provozovně sejde víc vrácených krabiček a kelímků než prodaných, dostaneme se kvůli vyplaceným zálohám do mínusu.

Doporučení pro další gastro podnikatele:

Je potřeba, aby REkrabičkám věřil i personál a celý koncept vysvětloval těm hostům, kteří ho neznají. Ti jsou pak otevřenější si za ně připlatit.

Uvažujete nad tím, že byste si do provozu REkrabičky nebo REkelímky pořídili? Tady se dozvíte víc.

Zpět na Udržitelná gastronomie
Podobné články
Kam se zbytky z kuchyně a talířů hostů?

Kam se zbytky z kuchyně a talířů hostů?