1) IBC nádrže na vodu
Voda z IBC nádrže se sbírá vcelku snadno. Umístíte ji pod střechu a do žlabu okapu položíte sběrač dešťové vody. Z okapu pak uděláte přívod přímo do nádrže. Sběrač dešťové vody má v sobě filtr, který zabrání, aby se do nádrže dostaly jakékoli nečistoty.
Jakmile nasbíráte dostatek vody, můžete ji začít využívat. Z IBC nádrží vede kohoutek, takže kdykoli jednoduše naplníte konvici vodou a zalijete s ní rostliny a zeleň venku, ale klidně i uvnitř svého podniku. Zároveň se dá k IBC nádrži připojit i vývod, kterým se v případě přeplnění upustí část dešťové vody do kanalizace. Nemusíte se ale bát, nádrže mají objem 1000 litrů, takže když dešťovou vodu pravidelně využíváte, jen tak se nepřeplní.
Další způsob, jak vyřešit přebytek dešťové vody z nádrže, je vytvořit vlastní systém zavlažování pomocí zavlažovacích trubek. Takový způsobem žádná dešťová voda nepřijde vniveč.
2) Keramické nádoby na zavlažování olla
Olla nádoby jsou další možností, jak jednoduše využít dešťovou vodu, a to přímo v záhonech, truhlících nebo v trávníku. Funguje to jednoduše – nádobu až po hrdlo umístíte do země a naplníte ji nasbíranou dešťovou vodou.
V momentě, kdy ji naplníte, začne zvlhčovat okolí půdy. Rostliny, které jsou v blízkosti nádoby, to vycítí, a svůj kořenový systém rozvinou směrem k ní. Vodu začnou nasávat přímo ze stěny nádoby. Jednoduše tak na vlastní zahrádce vytvoříte kontrolovaný systém zavlažování, při kterém rostliny čerpají přesně tolik vody, kolik potřebují a jen tehdy, když ji potřebují.
Olla nádoby se dají stejně dobře využít i v interiéru a naplnit je můžete dešťovou i pitnou vodou.
Podívejte se, jak jsou s nimi spokojeni v Hotelu Srní, nebo si je rovnou pořiďte k sobě do podniku.